Pakuotės

Kiekvieną dieną susiduriame su įvairiais pirkiniais, dovanomis. Vis dėlto, tam, kad patrauktų mūsų dėmesį, kartais neužtenka tik kokybiško turinio, reikia išskirtinės, akį patraukiančios ir dažnai patvarios pakuotės, kuri palieka patikimumo įspūdį. Juk būtent įpakavimas yra tas aspektas, kuris pirmiausiai patraukia žmonių dėmesį.

Nustatyta, kad prekybos centre pirkėjo dėmesiui patraukti gamintojas turi apie 1 sekundę, o vidutinio dydžio prekybos centre kiekvienas žmogus vieno apsilankymo metu per vieną minutę praeina maždaug 300 prekių. Dėl to, pakuotė tampa svariu argumentu tiek siekiant pritraukti kliento dėmesį, tiek norint jį paskatinti pirkti.

Norint išsirinkti tinkamiausią pakuotę nebūtina eiti į parduotuvę, rinktis iš ten esančių, niekuom neišsiskiriančių, galbūt netgi šiek tiek nuobodžių pakuočių. Vietoje to, galima pasinaudoti profesionalių gamintojų paslaugomis, su kuriomis kiekvieno siuntinys, dovana, prekė sužavės jos gavėją ar pirkėją ne tik savo turiniu, bet ir išoriniu grožiu.

Išskirtinis pakuočių dizainas – neišvengiama sėkmė

Parduotuvėje mūsų akis patraukia labai daug to paties produkto rūšių. Nepaisant to, kad kiekviena rūšis gali pasižymėti panašiomis savybėmis, didžiausio dėmesio susilaukia tas produktas, kuris sugeba per kelias sekundes prikaustyti pirkėjų žvilgsnį, sužavėti, o galiausiai sukelti norą jį nusipirkti.

Šis noras dažniausiai kyla dėl unikalaus bei išskirtinio pakavimo prekės dizaino. Taigi vienas iš pagrindinių sėkmingo dizaino tikslų – paskatinti pasirinkti būtent šį, o ne kitą produktą. Taip pat dizainas gali suteikti svarbios informacijos apie produktą per gana trumpą laiką, apsaugoti pakuotėje esantį daiktą ar tiesiog neišsiplečiant perteikti prekės ženklo idėją.

Įsivaizduokite, kad turite išsirinkti reikiamą prekę, pavyzdžiui, saldainius, kuriais pasilepinsite prie šilto arbatos, kavos puodelio, o galbūt padovanosite mylimam žmogui, tačiau nei vienas produktas neturi pakuotės. Paprastas apsipirkimas staiga taptų daug laiko, pastangų reikalaujančiu veiksmu, nes be tinkamai parinkto įpakavimo daiktas netenka dalies savo esmės.

 • pakuotėsPirminė. Šios pakuotės išreiškia tiesioginį kontaktą su produktu, pavyzdžiui tai gali saldainių popierėliai. Daugelis saldainių yra parduodami įvairiuose maišeliuose, kurie ne tik apsaugo šį produktą, bet ir patraukia pirkėjų dėmesį.
 • Antrinė. Tiesiogiai kontaktuoja su pirminiu įpakavimu, pavyzdžiui, saldainių dėžutė. Tokio tipo įpakavimas atlieka itin svarbią apsauginę funkciją, dėl kurios produktas išsaugo savo pirminę išvaizdą. Kartais ant pirminės pakuotės nėra patogu pateikti reikiamą informaciją, todėl antrinis įpakavimas gali būti labai naudingas norint tai padaryti.
 • Tretinė. Ji savyje talpina kelis antrinių pakuočių vienetus, yra skirta patogiam transportavimui bei didelio prekių kiekio laikymui. Kaip pavyzdys galėtų būti didelė dėžė, kurioje telpa daug mažesnių saldainių dėžučių. Kadangi dažniausiai šios dėžės nėra matomos pirkėjų, jų dizainas nėra labai svarbus, tačiau didesnis dėmesys skiriamas kokybei, tvirtumui.

Inovatyvumas ir nuolatinis tobulėjimas

Nepaisant to, kokios pakuotės yra kuriamos, pirminės, antrinės, tretinės, svarbu atsižvelgti į veiksnius, nuo kurių priklauso gaminamų pakuočių inovatyvumo augimas. Galima išskirti tokius faktorius, kurie lemia, kuria linkme turėtų judėti pakuotės pasirinkimas:

 • Tobulėjančios technologijos. Pakavimo pramonė nuolat ieško būdų, kurie padėtų tobulinti pakuotes, pavyzdžiui, padaryti jas lengvesnes, mažiau kenksmingas aplinkai, tačiau itin patvarias. Tobulesnės technologijos suteikia galimybę grafiškai apdirbti pačias įvairiausias medžiagas, todėl pasinaudojus naujausiais apdirbimo būdais yra nesunku sukurti net prestižinę faktūrą turinčią produkciją.
 • Logistikos galimybės. Ieškant pačios geriausios pakuotės, svarbu atsižvelgti į tai, kaip ji bus transportuojama. Šiuolaikinė transportavimo įranga suteikia galimybę pervežti įvairiausio dydžio prekes, tačiau tos prekės, kurios skirtos masiniam vartojimui, turi būti įpakuotos itin tvirtai, patikimai. Tą patį galima pasakyti apie įvairius siuntinius.
 • Valstybės reguliavimas. ES reguliaciniai teisės aktai numato reikalavimą, jog būtų vengiama didinti nereikalingų pakuočių skaičių, o vietoje to reikėtų rinktis iš nesunkiai perdirbamų medžiagų, pavyzdžiui, popieriaus, kartono, pagamintus gaminius.
 • Žmonių įpročių kaita. Bėgant laikui keičiasi vartotojų gyvenimo būdas, vertybės, o dėl to skiriasi jų perkami produktai. Pavyzdžiui, daugelis gyventojų vis didesnį dėmesį pradeda skirti pakuotės patogumui, funkcionalumui. Be to, didėja sveiko gyvenimo būdo reikšmė, dėl kurios didesnis dėmesys yra skiriamas ekologiškumui, galimybei perdirbti įvairius gaminius.
 • Prekės rinkodaros strategija. Kadangi pakuotės yra neatsiejamos nuo prekės ženklo diferencijavimo parduotuvės lentynoje ar kitoje vietoje, keičiant rinkodaros strategiją, dažnai keičiamas ir pačios prekės įpakavimas.
 • Stiprėjanti konkurencija. Dėl konkuruojančių prekių gausos, laikui bėgant tampa vis sunkiau išsiskirti, sukurti kažką unikalaus. Norint įgauti konkurencinį pranašumą, svarbu nepamiršti atnaujinti pakuočių, sugalvoti naujų idėjų, sužadinančių vartotojų smalsumą.

Skirtingos dėžutės – skirtingiems poreikiams

Kiekvienas žmogus išreiškia tik jam būdingą estetinį suvokimą, todėl siūlomų dėžučių pasirinkimas gali atitikti net išrankiausių klientų poreikius. Itin didelis dėmesys turėtų būti skiriamas toms dėžutėms, kurios bus naudojamos norint nustebinti verslo partnerius ar artimus žmones.

Vieniems patinka ryškios, spalvingos, drąsaus dizaino įpakavimo prekės, kiti mieliau renkasi solidžias, minimalistiniu dizainu bei natūralesnėmis spalvomis pasižyminčias pakuotes. Mūsų komanda padės sukurti būtent Jūsų lūkesčius, viziją atitinkančias pakuotes.

Dovanos esmės atskleidimas prasideda jau nuo tinkamo įpakavimo pasirinkimo. Jeigu dovana pasižymi paprastumu, santūrumu, elegancija, tinkamesnė solidi dovanų dėžutė. Tuo tarpu, jeigu daiktas dovanojamas pasitelkiant humorą bei siekiama, kad jis sukeltų daugiau linksmų emocijų bei juoko, labiau tinka ryškių spalvų, išskirtinių, netikėtų formų dėžutė.

Kartonas – universali medžiaga

Šiais laikais daugelis įvairiausių dydžių, paskirties ir rūšių dėžučių gali būti pagaminamos iš itin universalios ir kokybiškos medžiagos – kartono. Ši medžiaga ne tik pasižymi dideliu atsparumu smūgiams, patvarumu bei nesunkiu apdorojimu, bet yra ekologiška. Kartoną gana nesunku perdirbti, todėl jis gali būti naudojamas ne vieną kartą, tokiu būdu mažiau kenkiant aplinkai.

Nesunkus šios medžiagos apdorojimas suteikia galimybę kiekvienam išsirinkti norimą spalvą, formą, tekstūrą. Taip pat ant kiekvienos dėžutės gali būti išspausdintas reikiamas logotipas, kuris padės gaminiui efektyviau išsiskirti iš panašių prekių gausos.

Platus gaminių pasirinkimas

POLI-ART siūlo tiek prekių pakavimui, tiek apsaugai ar patogiam naudojimui skirtus gaminius. Be minėtų įvairių rūšių dėžučių galime pasiūlyti:

 • Skirtingų rūšių maišelius. Popieriniai, atsparūs drėgmei, daugiasluoksniai, reklaminiai, kavos, arbatos, kitų rūšių maišeliai užtikrina kiekvieno produkto saugumą ir padeda išlaikyti pirminę prekinę išvaizdą.
 • Pakuotes. Gėrimams, pramonės, kulinarijos, konditerijos bei kitiems gaminiams, kurie šiose pakuotėse ne tik puikiai išsaugos savo turinį, bet ir bus pastebėti kiekvieno pirkėjo.
 • Plėvelę automobiliams. Automobilių apklijavimas plėvele padeda reklamuoti įmonę visur, kur tik jis gali nuvažiuoti. Tai puikus būdas didinti įmonės populiarumą bei konkurencingumą.
 • Kitus gaminius. Tarp šių gaminių rasite albumus, fotoknygas, brošiūras, katalogus, reklaminius plakatus, lankstinukus, stalinius įpakavimus, skirtingų formatų fotovokus ir kt.

Maksimalus rezultatas už minimalią kainą

POLI-ART įmonė gali pasigirti ilga patirtimi, kuri atsispindi kuriamuose gaminiuose. Jau apie tris dešimtmečius įmonė skiria didelį dėmesį taros bei kitų pakuočių gamybai. Nepaisant to, kad gamybos metu bene dažniausiai naudojame kartoną, nevengiame gaminti ir iš PVC ar gofroplasto medžiagų.

Kiekvienoje pakuotės projektavimo stadijoje atsižvelgiama į naudojamas technologijas, medžiagas, kliento pageidavimus. Nesvarbu ar kuriama pirminė, antrinė, ar tretinė pakuotė, svarbu tai, kad būtų pasiekta aukščiausia kokybė. Išskirtinis pakuotės dizainas padės išsiskirti iš parduodamų prekių gausos, sukurti unikalų prekinio ženklo įvaizdį ar tiesiog nustebins verslo partnerius ar artimus žmones.

MŪSŲ PRODUKCIJA

DOVANŲ DĖŽUTĖS | KARTONINĖS DĖŽUTĖS | AUTOMOBILIŲ APKLIJAVIMAS | POPIERINIAI MAIŠELIAI | GĖLIŲ DĖŽUTĖS