Spaudos darbai

Egzistuoja daug įvairių spaudos technologijų, visos turi savų privalumų ar apribojimų. Ruošdamiesi gamybai su jumis suderinsime optimalų gamybos būdą. Ant popieriaus ar plonesnio kartono spauda gali būti atliekama tiesiogiai. Jei gaminys daromas iš labai storo ar gofro kartono, gali būti efektyviau spaudą atlikti ant lipdukinio popieriaus ir užklijuoti atitinkamose gaminio vietose.

spauda ant skaidraus PVC-PET

Ofsetinė spauda

Ofsetinė spauda leidžia atkurti aukštos kokybės vaizdus. Šiuo būdu tinkama spausdinti tiek linijinės grafikos, tiek fotografinius spalvotus atvaizdus. Ofsetinę spaudą rekomenduojame jei reikia tolygiai padengti vienspalvį foną.

Ofsetinei spaudai reikia pagaminti spaudos formas, todėl prieš pradedant gamybą būtina iki detalių pasitvirtinti spaudos projektą. Šie technologiniai ypatumai lemia tai, kad pasirengimas spausdinimui reikalauja daigiau laiko sąnaudų; mažiems tiražams yra didelė vieneto kaina; spaudos projekto pakeitimai reikalauja papildomų lėšų ir laiko.

Pagrindiniai ofsetinės spaudos privalumai

  • maža kaina dideliems tiražams;
  • kokybiškas spalvų ir fotografinių vaizdų atkūrimas;
  • greitesnis gamybos procesas dideliems tiražams;
  • galimybė naudoti Pantone® paletės ar dekoratyvinius dažus.
ofsetinė spauda ant balto aksomo

Skaitmeninė spauda

Skaitmeninė spauda

Skaitmeninėje spaudoje naudojama beveik ta pati technologija, kaip spalvotame lazeriniame biuro spausdintuve, tik šiuo atveju yra didesnė sparta, tikslumas, spaudos formato galimybės.

Skaitmeninės spaudos vieneto kaina yra nemaža ir iš esmės nekinta didėjant tiražui, tačiau nedideliems kiekiams apsimoka labiau nei ofsetinė spauda. Skaitmeninėje spaudoje galimi lapų dydžiai yra mažesni nei ofsetinėje.

Pagrindiniai skaitmeninės spaudos privalumai

  • geresnis kainos santykis nedideliems tiražams;
  • skirtingos informacijos spausdinimas nereikalauja papildomų išlaidų;
  • greičiau gaunamas produktas.

Šilkografija

Šilkografija, tai viena seniausių spaudos technologijų, jos principas – tankus audinys, kurio tam tikrose vietose dažai gali prasiskverbti, o kitose ne, tuomet ant gaminio dedamas šis įtemptas audinys, ant jo užpilama dažų ir tuomet braukiant specialia mentele dažai pro audinio tarpelius prasiskverbia ant gaminio.

Šilkografija yra daug mechaninių veiksmų reikalaujantis spaudos procesas, todėl užima nemažai laiko. Šis spaudos būdas geriausiai tinka linijinei grafikai iš vienos ar kelių spalvų, kadangi spalvų sluoksniai ant gaminio paprastai nemaišomi. Taip pat nerekomenduojama naudoti, jei norima atspausdinti smulkų tekstą.

Pagrindiniai šilkografijos privalumai

  • storas ilgaamžis dažų sluoksnis;
  • galima spauda ant nelygaus popieriaus;
  • galimybė naudoti dekoratyvinius dažus, pvz., blizgius, auksinius.
Šilkografinė spauda ant balto aksomo audinio